Shalom

שלום ברוכים הבאים Malecare ב עברית. אנו מצטערים כי אתה מאובחנים עם סרטן הערמונית, אבל, אנו שמחים שמצאת אותנו ואת המידע והתמיכה שאתם צריכים. כל השאלות שלך הן חשובות. אין שאלה לגבי סרטן הערמונית הוא טיפש. ערכו רשימה של כל השאלות שלך לקחת אותם לרופא. אל תתפשרי על התשובות וחצי …. אתה צריך לדעת abut מה קורה בגוף שלך, ומה שאתה צריך לעשות כדי לחיות את החיים הארוכה ביותר, עם איכות חיים מרבית.
תחשבו על מדבר עם אורולוג, אונקולוג קרינה אונקולוג רפואית – כל שלושה – לפני קבלת החלטה על הטיפול, כדי לקבל תמונה מאוזנת של היתרונות והחסרונות של כל אפשרויות הטיפול בסרטן לרשותך.

1. להתחיל לבנות תיק רפואי אישי על ידי מקבל כל עותק של הליך רפואי שנעשה לך, לרבות תוצאות הביופסיה, עובד דם, MRI, העצם ועוד. החולה יש זכות לדרוש עותק של כל הליך זה ישמש ההתייחסות האישית שלך בעתיד כדי לעקוב אחר המצב שלך ולא להסתמך על רופאים שונים.

2. יש חוות דעת שנייה על התוצאה ביופסיה בכך דגימות ליבה של שקופיות ביופסיה נבדקו על ידי מוסד אחר, לא רק רופא אחר מהמוסד אותו.

3. דורשים לדעת או לכלול בדיקת דם עבור בדיקת PSA חינם על האבחנה הראשונית.

4. למי שלא טופלו עדיין, לזכור להימנע מקיום יחסי מין לפחות 72 שעות לפני שהוא הולך על בדיקת הדם PSA להימנע הרקה את התוצאה. כמו כן, הדרישה לכלול C-RP (C-reactive Protein) הבדיקה בכל פעם אחד הולך לבדיקת PSA כדי לשלול דלקת בכל מקום בגוף זה יכול להשפיע על התוצאה. על ידי ביצוע מבחן 2 בו זמנית, את קריאת ה-PSA יכול לעזור להסביר את השונות.

הערה: בדיקת PSA היא לא מדד מדויק על צמיחה של בתאי סרטן הערמונית, אך החלופה בהיעדר הליך פולשני פחות זמין כעת, כי הוא אינדיקטור טוב המהירה יחסית של צמיחה אפשרי.

5. להיות חסיד משלך ידי השכלתך עם אנשי קשר מ בחור ניצולי סרטן הערמונית בקבוצת תמיכה שונים. האם לא פשוט למיקור חוץ את החלטות רפואיות לדוקטור הראשונה שפגשת, כי אתה הוא יצטרך לסבול את תופעות הלוואי של ההליך שנבחר.

6. לברוח רופאים בקלות לטעון לרפא אותך מסרטן הערמונית. מוסדות רפואיים עכשיו יש מנוכי ההגדרה של תרופה כמו ההישרדות שלך במשך שנה אחת לאחר ההליך. רוב חולי סרטן הערמונית חיו במשך שנה ללא כל הליך, כי רק חולים שאובחנו מאוחר מאוד עם סוגים אגרסיבי יותר היו עוברים משם מהר.

7. מה ההליך אפשר בחרה אחרי הערכה זהירה, הסיכוי להישנות גבוה מאוד ככל שאנו מתבגרים, ואחרי כ 20 שנה עבור חלק. רק 20% עלול להימלט הישנות, כי הם יכלו למות מגורמים אחרים.

8. בהעדר תרופה של 100% ברורה, אולי אנחנו פשוט צריכים להילחם על קיפאון במשך זמן רב, ובתקווה לאפשר לנו למות מגורמים אחרים, כי כולנו בני תמותה בכל מקרה.

9. אין לנו את הטכנולוגיה עדיין עם מכונות שיכולות להצביע מיקרוסקופיים בתאי סרטן הערמונית בשלב זה. בעוד ביופסיה הוא כלי אבחון מובהק, הוא פולשני אקראי במקרה הטוב, ועל כך ניתן נרגעה ידי תוצאה של False Negative.

שלוש מחשבות יותר:

הראשונה: Make אין החלטות עד שאתה הודיע בנוחות על המצב שלך.

שנית: לשאול שאלות על אבחון סרטן שלך לטיפול בסרטן. תשובות על סרטן לא ימצאו אותך, אתה צריך לשאול. נא לא להניח כי הרופא שלך יגיד לך כל מה שאתה צריך לדעת. ישנן רשימות של שאלות בשבילך לשאול על סרטן באתר הזה.
הטיפול בסרטן הערמונית עשוי להאריך את החיים שלך, אבל אולי גם לגרום נזק סביבתי או תופעות לוואי, כגון דליפת שתן או אימפוטנציה. אפילו הבחירה הטיפול הטוב ביותר עלולות להיות השלכות אתה כנראה לא אוהב.
הערמונית היא מוקפת העצבים השליטה זקפה נמצא קרוב לשלפוחית השתן והמעיים, ולכן ישנם סיכונים משמעותיים של נזק במהלך הטיפול כדי אונות מינית, התאפקות (היכולת לשלוט אצירת שתן) ו פעולת המעיים. למד על ההבדל בין ריפוי סרטן וטיפול בסרטן.

שלישית: דברו עם בחורים אחרים על קבוצת תמיכה בסרטן הערמונית. לשמוע את הסיפורים שלנו. שים את החששות הטבעיים שלך בפרספקטיבה טובה יותר. טיפולים לסרטן, התסמינים, האבחנה, וגורם עלול להיות מבלבל … אנחנו כאן כדי לעזור.
רוב האנשים מצפים שהרופא שלהם להמליץ מה הטיפול שהם זקוקים לו. הם מופתעים ולחוצים כאשר הרופא דן טיפולים אפשריים ואומר המטופל צריך להחליט עבור עצמו איזה מהם לבחור.